Pożyczka bez zaświadczeń kojarzy się z szybkim procesem jej uzyskania i z minimum formalności. To bardzo dobre skojarzenia, bo rzeczywiście decydując się na taki produkt, nie trzeba przedstawiać zaświadczenia o dochodach od pracodawcy. Interesuje Cię pożyczka bez zaświadczeń? Odpowiadamy na najczęściej zadawane na jej temat pytania.

Co to jest pożyczka bez zaświadczeń?

Pożyczki bez zaświadczeń to produkty finansowe, podczas starania się o które, nie trzeba udostępniać pożyczkodawcy zaświadczenia od pracodawcy o wysokości uzyskiwanych dochodów. W większości wypadków wystarczy tylko wydrukować wyciąg ze swojego konta osobistego (najczęściej z 3 miesięcy), na którym są widoczne wpływy od pracodawcy.

Pożyczka bez zaświadczeń pozwoli Ci zaoszczędzić czas, bo nie trzeba będzie wnioskować o taki dokument w Twoim dziale kadr, ale również sprawi, że osoby w Twojej firmie nie dowiedzą się, że planujesz skorzystać z finansowego wsparcia. Dla niektórych osób niezwykle istotne jest, aby tego typu plany pozostały tajemnicą, a pożyczka bez zaświadczeń to umożliwia.

Kto udziela pożyczek bez zaświadczeń?

Określenie pożyczka bez zaświadczeń częściej stosują firmy pozabankowe, które w ten sposób promują swoje produkty i zachęcają klientów do skorzystania z ich usług. Podkreślają tym samym, że udzielane przez nich pożyczki bez zaświadczeń można otrzymać naprawdę szybko, bez konieczności załatwiania formalności.

Warto jednak wiedzieć, że pożyczek bez zaświadczeń mogą udzielać również banki – o ile w procesie potwierdzania dochodów nie wymagają dokumentu od pracodawcy, a wystarczy im tylko wyciąg z konta osobistego potencjalnego klienta.

Pożyczka bez zaświadczeń: warunki

Aby otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń, trzeba spełnić kilka warunków:

 • być obywatelem Polski,
 • mieszkać na stałe na terenie Polski,
 • być w odpowiednim wieku (każdy pożyczkodawca ustala własne limity),
 • posiadać stałe źródło udokumentowanych dochodów (nie musi być to umowa o pracę, akceptowane są również umowy cywilnoprawne, a także emerytura czy renta),
 • mieć zdolność do spłaty pożyczki, czyli zarabiać na tyle, aby po uregulowaniu swoich miesięcznych zobowiązań i niezbędnych wydatków zostało jeszcze na spłatę raty pożyczki bez zaświadczeń,
 • nie posiadać dużych zaległości w spłacie swoich zobowiązań i nie być wpisanym do rejestru dłużników.

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę bez zaświadczeń?

Każdy bank i firma pożyczkowa mają własne kryteria oceny zdolności kredytowej. Do różnych aspektów przykładają inną wagę, dlatego często zdarza się tak, że ta sama osoba może liczyć na pozytywną decyzję w jednym podmiocie, a na negatywną w innym.

Jednak na ogół sektor pozabankowy ma bardziej liberalne kryteria udzielania pożyczek bez zaświadczeń. Dlatego, jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie finansowania, to warto złożyć wniosek właśnie w firmie pożyczkowej.

Pożyczka bez zaświadczeń na zimowy urlop

Ze względu na to, że proces przyznania pożyczki bez zaświadczeń jest naprawdę krótki, a pieniądze wpłyną szybko na Twoje konto, bez problemu zdążysz jeszcze złożyć wniosek, by otrzymać środki na zimowy urlop.

W części województw ferie już się rozpoczęły, ale większość Polski pozostaje jeszcze przed szansą wyjazdu na zimowy wypoczynek. Dlatego, jeśli planujesz rodzinny wypad do Zakopanego, szusowanie na nartach w Alpach, a może zwiedzanie Islandii z przyjaciółmi, warto już teraz postarać się o pożyczkę bez zaświadczeń.

Czy pożyczka bez zaświadczeń jest bezpieczna?

Aby pożyczka bez zaświadczeń była bezpieczna, należy wybrać odpowiedniego pożyczkodawcę. Warto sprawdzić:

 • jak długo dana firma działa na rynku,
 • czy widnieje w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego,
 • czy jest członkiem stowarzyszeń branżowych (np. Związku Przedsiębiorstw Finansowych),
 • czy jest obecna w niezależnych porównywarkach pożyczek,
 • czy na swojej stronie jasno i zrozumiale prezentuje wszystkie niezbędne informacje,
 • czy bez problemu można dodzwonić się do centrum obsługi klienta, a konsultanci są przygotowani merytorycznie i służą pomocą.

Jeśli zweryfikujesz wszystkie opisane wyżej aspekty, to pożyczka bez zaświadczeń najpewniej będzie bezpieczna. Oczywiście pamiętaj o tym, żeby przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytać, a wszystkie wątpliwości na bieżącą wyjaśniać z firmą pożyczkową. Nie zapomnij również o terminowej spłacie zobowiązania. Zwiększy to Twoje szanse na otrzymanie kolejnego zobowiązania w przyszłości.

Czy można mieć jednocześnie kredyt i pożyczkę bez zaświadczeń?

Jeżeli zdolność kredytowa Ci na to pozwala, czyli zarabiasz na tyle dużo, aby bez problemu spłacać jednocześnie kredyt w banku i pożyczkę bez zaświadczeń, to nie ma żadnych przeszkód, abyś ją otrzymał.

Pamiętaj jednak, aby mierzyć siły na zamiary i nie brać pożyczki bez zaświadczeń, jeśli już teraz nie stać Cię na spłatę kredytu. Może to bowiem prowadzić do rolowania długu i poważnych problemów finansowych.

Czy pożyczkę bez zaświadczeń można wziąć z kimś?

Pożyczka bez zaświadczeń jest przyznawana tylko jednej osobie. Niestety więc nie można jej wziąć z mężem/żoną, rodzicami, przyjaciółmi, a także z nikim innym.

Czy konieczne są dodatkowe poręczenia i zabezpieczenia?

Pożyczki bez zaświadczeń w rzetelnych firmach są udzielane bez żadnych poręczeń i dodatkowych zabezpieczeń. Głównym i jedynym zabezpieczeniem spłaty zobowiązania powinny być Twoje stabilne i udokumentowane dochody.

Jeżeli w umowie o pożyczkę bez zaświadczeń, znajdziesz zapis, który mówi, że przykładowo w przypadku pojawienia się problemów ze spłatą, trzeba będzie pożyczkodawcy oddać samochód albo – co gorsza – mieszkanie, to pod żadnym pozorem nie podpisuj takiego dokumentu. Jest to najprawdopodobniej oszustwo. Warto więc być czujnym.

Firmy pożyczkowe mają szereg instrumentów, które pozwalają im poradzić sobie w sytuacji, gdy pożyczkobiorca zalega z oddawaniem rat, ale nigdy nie posuwają się do zajmowania wartościowych przedmiotów, aut czy nieruchomości.