Wiele różnorodnych reklam związanych z kryptowalutami często wykazuje, że ludziom z całego świata regularnie powodziło się na tym rynku i mogli oni swobodnie pomnażać swoje majątki. Głównie na tego rodzaju informacjach opierał się cały ten rynek, ponieważ kolejni ludzie zainteresowani możliwością łatwego zarobku pragnęli również dowiedzieć się, w jaki sposób oni mogą zaangażować swoje oszczędności na rynku kryptowalut w taki sposób, aby zarobić. Niestety w rzeczywistości nie wszystko na tym rynku jest takie proste i oczywiste.

Jeżeli wierzysz w to, że blockchain może zapewnić ci różnorodne korzyści finansowe, nie zapominaj o tym, że nie jest to rynek finansowy, w który można wejść bez wyspecjalizowanej wiedzy. Oczywiście niektórzy zarobili na czystym szczęściu, jednak nie oznacza to, że tobie również się powiedzie bez żadnej wiedzy i konkretnego planu. Wiele osób traktuje kryptowaluty jako sposób na szybkie dorobienie się, co bardzo często skutkuje utratą majątku. Nie zapominajmy o tym, że nie tylko wzrosty rynkowe w branży kryptowalut są dynamiczne, ponieważ spadki też są niezwykle dynamiczne.

Co powinniśmy robić, aby zrozumieć rynek? Czy śledzenie wzrostów i upadków cen bitcoina oraz ethereum to dobry początek?

Śledzenie wzlotów i upadków Bitcoina, Ethereum i innych kryptowalut oraz aktywne handlowanie tymi wahaniami może być zajęciem na cały etat. Day-trading, czyli codzienne handlowanie różnicami zmiany cenowej i obstawianie przyszłych cen to tylko jeden z wyborów, z którego mogą skorzystać inwestorzy. Istnieje również możliwość handlowania nowymi produktami w postaci NFT. Mimo wszystko nie musimy być traderami, aby regularnie zarabiać na kryptowalutach, ponieważ istnieje kilka innych metod, aby pomnażać swoje oszczędności.

Przykładowo dla wielu inwestorów na rynku kryptowalut najczęściej wybieranym sposobem na zarabianie jest po prostu staking, czyli pasywny pomnażanie majątku. W trakcie stakingu zarabiasz po prostu na kryptowalucie, którą przechowujesz najczęściej na portfelu giełdowym. W najbardziej podstawowym ujęciu staking kryptowaluty i yield farming to w zasadzie to samo: polegają na inwestowaniu pieniędzy w kryptowalutę (lub więcej niż jedną na raz) i pobieraniu odsetek i opłat od transakcji na blockchainie. Innymi słowy, im więcej danej kryptowaluty kupimy, na tym większe zwroty pieniędzy możemy liczyć podczas odbierania odsetek.