Według niektórych magazynów finansowych stwierdzenie dotyczące tego, że mieliśmy do czynienia z już największą hossą kryptowalutową wszechczasów, jest błędne. Dlaczego jednak tak twierdzą i czy naprawdę wierzą w to, że czekają nas jeszcze duże wzrosty kryptowalutowe? Warto zwrócić uwagę na to, że tylko z roku 2021 na 2022 kapitalizacja rynku kryptowalutowego podwoiła się, co na pewno będzie miało ogromny wpływ na rozwój tego rynku w niedalekiej przyszłości, czego świadkami będziemy w ciągu następnych kilku lat.

Wraz z większymi wzrostami różnych kryptowalut możemy również zaobserwować, że coraz większa część społeczności danego projektu staje się coraz bardziej hojna. Całkiem niedawno zauważono, że osoby, które oddają na cele charytatywne 1% posiadanych kryptowalut to coraz większa grupa konsumentów. Co więcej, ta grupa zwiększa się z roku na rok. Rosnące ceny kryptowalut to także coraz większa liczba organizacji non profit, które powstają po to, aby rozwijać różnorodne cele za pośrednictwem technologii blockchain. Wraz z większym kapitałem możemy spodziewać się tego, że w przyszłości będzie ich jeszcze więcej.

Jak wyglądałby wzrost naszego portfolio, gdybyśmy w 2021 roku umieścili 100 dolarów w bitcoin, ethereum i dogecoin?

Bitcoin dałby nam całkiem dobry zwrot, ponieważ wynosiłby on w odpowiednim momencie około 05%, czyli mielibyśmy w rezultacie jakieś 195 dolarów. Jeżeli kupiliśmy bitcoina za 100 dolarów 1 stycznia 2021 roku, po sprzedaży w odpowiednim momencie moglibyśmy wyciągnąć prawie dwa razy tyle. Jeżeli jesteś jedną z osób, której udało się wejść na rynek 1 stycznia, mamy nadzieję, że udało ci się zainwestować w dogecoin i wyjść z zyskiem w odpowiednim momencie, ponieważ ta waluta dała w dobrym okresie nawet dwunastokrotny wzrost. Nieco gorzej poradziło sobie jednak ethereum, ponieważ wzrosty tego projektu były zbliżone do tych bitcoina.

Pamiętaj jednak o tym, że możesz pomagać podczas realizacji celów charytatywnych niezależnie od tego, jakimi walutami obracasz w swoim portfolio. Bez względu na to, jakiej waluty używasz, kryptowaluty czy fiat, Twój hojny datek pozwoli nam kontynuować walkę o zdrowie, edukację i stabilność finansową każdej osoby w Twojej społeczności i na całym świecie, jeśli zaczniesz wspomagać instytucje non profit, które pomagają społeczeństwu.