Rola kryptowalut jest już znana wielu osobom ze świata inwestycyjnego. Mimo wszystko wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, w jaki sposób rynki kryptowalutowe funkcjonują. Dzieje się tak, ponieważ kryptowaluty są oddzielone od konwencjonalnych finansów długim mostem. Dlatego też osoby, które zajmowały się konwencjonalnymi rynkami przez całe swoje życie, mają dziś trudność w tym, aby przestawić się na coś zupełnie nowego, takiego jak na przykład bitcoin pomimo tego, że ta waluta cyfrowa dowiodła już swojej wartości.

Kiedy bitcoin wzrósł do swojej największej wartości w historii, wyliczono wówczas, że wszystkie obroty łącznie z rynków opartych tylko na bitcoinie wynosiły łącznie tryliard dolarów. Tak ogromna kwota nie mogła przejść niezauważona przez światowe rynki inwestycyjne, dlatego teraz pomimo tego, że niewiele osób wierzyło w kryptowaluty, bitcoin staje się coraz częściej wybieranym przez wiele osób aktywem inwestycyjnym. Z pewnością w tym momencie nie ma wątpliwości, że jest to „klasa aktywów”, którą należy się zająć w sposób szczególny. Inwestorzy instytucjonalni zaczynają się angażować!

Jakie największe obawy mają ludzie stojący przed możliwością zainwestowania w bitcoina?

Przede wszystkim osoby, które planują zainwestować w bitcoina, jednak nie mogą się przekonać co do tego, czy jest to dobry wybór, mają spore problemy, z tym że ogromna ilość jednakowo instytucji, firm, banków, a także zwykłych fizycznych osób weszła w ten projekt o wiele wcześniej przed nimi. Pomimo tego, że bitcoin opiera się na w pełni niezależnym i zdecentralizowanym blockchainie, który stanowi jego sieć zapewniającą nieprzerwane działanie, ludzie obawiają się tego, że bitcoin będzie w przyszłości władany przez scentralizowanych wielorybów.

Dlatego, nawet jeśli bitcoin w długim terminie miałby pokonać i wyprzeć pieniądze typu fiat, wiele osób nadal obawia się tego, że wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Tymczasem akceptowalność na wyższych sferach rośnie. Nie zapominajmy o tym, że El Salvador jest pierwszym oficjalnym państwem, które akceptuje bitcoina jako środek płatniczy na terenach całego kraju. Cały czas dochodzą nas również pogłoski o tym, że inne niewielkie państwa także przymierzają się do tego, aby uczynić z bitcoina akceptowalną walutę.