Szukasz dla siebie nowego zawodu? A może jesteś dopiero przed takim o to pierwszym wyborem? Nic się nie martw, dziś właśnie omówimy, cały zawód, jakim jest księgowy. Co dowiesz się z ów artykułu?

O tym co znajdziemy w artykule

Z niniejszego artykułu dowiesz się między innymi:

 1. Krótki opis stanowiska.
 2. Czym się zajmuje.
 3. Ile zarabia.
 4. Wady i zalety tego zawodu.

Dlatego, że mamy tyle do omówienia musimy się streszczać, dlatego zapraszam Cię dalej.

Opis stanowiska księgowego

Głównym takim o to zadaniem ów księgowego jest prowadzenie szeroko pojętej rachunkowości. Tym właśnie zajmuje się dany księgowy i tego również będziesz uczyć się na tym w szkole.

Czym zajmuje się księgowy?

Księgowy jak już wiesz, zajmuje, się prowadzeniem szeroko pojętej rachunkowości, jednak i nie tylko. W ramach również będziesz odpowiedzialny za prowadzenie ksiąg rachunkowości, podatkowej księdze przychodów i rozchodów, ale i ewidencja przychodów danego to przedsiębiorstwa. Jeśli chcesz aspirować na stanowisko księgowego, to warto dowiedzieć się jakie pytania rekrutacyjne mogą pojawić się na rozmowie o pracę.

Ile zarabia księgowy?

Jednak wiele osób chce, wiedzieć ile tak naprawdę jest, w stanie zarobić taki o to księgowy. Dlatego też i o tym tutaj powiemy trochę.

Księgowy na etacie jest w stanie zarobić od 3880 złotych brutto, czyli jest to około 2823 złote netto. Jednak nie musisz pracować jako księgowy na etacie. Możesz również prowadzić swoją firmę z księgowością, gdzie będziesz w stanie zarobić nawet i 10.000 złotych netto. Co też i jest ciekawe, ale pracując, na etacie możesz, zdalnie i po pracy prowadzić różne inne księgowości innych firm na umowę zlecenie, albo umowę B2B.

Zalety pracy jako księgowy?

Poznaj wszystkie zalety, które płyną z ów pracy księgowego.

 1. Jest to spokojna praca.
 2. Nie posiadasz żadnej konkurencji.
 3. Praca najczęściej w jednej zmianie.
 4. Nieustanne rozwijanie.
 5. Szybki awans bądź większe zarobki.

Wady pracy jako księgowy

Dobrze wówczas, gdy znasz ów zalety, zarobki i wszystkie obowiązki zapoznaj się również z jego wadami takiej o to pracy, dlaczego przeczytaj do końca.

 1. Wymaga notorycznie nowych kursów i znajomości w finansach.
 2. Wykonując, ów pracę musisz, być cały czas skupiony w tym, co robisz.
 3. Duża odpowiedzialność za wszystkie błędy.